Skolens lærere

Clara Holmskov Hansen

Lærer

Underviser i Gymnastik, rytme-dance og pigespring

Ansat siden: 2016

Mail: ch@s-g-i.dk 

Christian Mouritsen

Lærer

Underviser i Gymnastik, springlinje 

Ansat siden: 2016

Mail: cm@s-g-i.dk 

 

 

Dirk Jensen

Dirk Jensen

Lærer

Underviser i fysik, jagt og tysk
Ansat siden: 1986

Læreruddannet fra Haderslev seminarium i 1984
Kanoinstruktøruddannelse
Jagttegns instruktør

Mail: dj@s-g-i.dk

Flemming Phil

Lærer

Underviser i engelsk,medborgerskab og fodbold

Ansat siden: 2016

Læreruddannet fra Ribe seminarium i 1984

Mail: fp@s-g-i.dk

 

Hanne Høst

Hanne Høst Kikkenborg

Lærer

Underviser i matematik, tysk og madlavning

Ansat siden: 2007

Læreruddannet fra Haderslev seminarium i 2012

Kontoruddannet

Uddannet skædder

Mail: hk@s-g-i.dk

Jonas Madsen

Jonas Madsen

Lærer

Underviser i band og sammenspil, guitar, naturfag, fodbold og har desuden sangtimer

Ansat siden: 2014

Bachelor i musikvidenskab og idræt fra Århus Universitet 2005

Mail: jm@s-g-i.dk

 

 

Kamilla Smedegård Kjærbye

Kamilla Smedegård Kjærbye

Lærer

Underviser i matematik, gymnastik, TeamGym og rytme

Ansat siden: 2014

Cand Scient. i idræt og sundhed fra Syddansk Universitet 2014

10 års erfaring med TeamGym

Kursusinstruktør i GymDanmark

Gymnast på DGI’s 8. Verdenshold

Mail: kk@s-g-i.dk

Lise Appe

Lærer

Underviser i naturfag, matematik, fysik, sangtimer, Xterra Race

Ansat siden: 2016

Læreruddannet fra den Frie lærrerskole i Ollerup

Mail: la@s-g-i.dk

 

 

 

Lonnie Dahm Johansen

Lonnie Dahm Johansen

Lærer

Underviser i tysk, matematik krea

Ansat siden: 2010

Læreruddannet fra Haderslev seminarium i 2003

Mail: lo@s-g-i.dk

Louise Stage

Louise Stage

Lærer
Underviser i engelsk og fitness for piger

Ansat siden: 2008

Læreruddannet fra Ribe seminarium i 2008

Uddannet Les Mills instruktør i RPM og SH’BAM

Mail: ls@s-g-i.dk

Luli Pedersen

Underviser i Dansk på Håndværk, Omsorg og Sservice studieretningen og i dansk og engelsk på 9 kl.

Ansat 2016

Mail lulipedersen3@gmail.com

Morten Stenger

Morten Stenger

Lærer

Underviser i Gymnastik og springlinje

Ansat siden: 2014

Instruktør på Outrup Powertumbling

Gymnast på DGI’s 9. Verdenshold

Mail: ms@s-g-i.dk

Ninna Blom

Ninna Blom

Lærer

Underviser i dansk, madlavning og ”kun for piger”

Ansat siden: 2007

Læreruddannet fra Ribe seminarium i 2004

AKT-vejlederuddannelse

Mail: nb@s-g-i.dk

 

Petrine Reimers

Lærer

Underviser i gymnastik, matematik og rytme- og dancelinjen

Ansat fra: August 2015

Læreruddannet fra Odense seminarium i 2012

Har igennem mange år dyrket gymnastik på højt niveau. Bl.a. har hun gået på SG Elitepiger og Fyns Rep. hold. Desuden har hun været instruktør på flere hold. Så som Fyns Mini Rep. og SG damer i TeamGym.

Mail: pr@s-g-i.dk

Sascha Haunstrup Qvortrup

Underviser i dansk på naturfagsstudieretning og engelsk i 9 kl.

Ansat 2017

Sanne Krause-Sørensen

Sanne Krause-Sørensen

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, musik og madlavning, og har desuden sangtimer

Ansat siden: 2013

Læreruddannet fra den Frie Lærerskole i Ollerup i 2012

Mail: sk@s-g-i.dk

Sebastian Skallerup Andersen

Underviser i Gymnastik, Springlinje og Dansk/ Innovation på Business Studieretning

Ansat 2016

Uddannet på VIA University College 2016

Mail sa@s-g-i.dk

Simon Møller

Lærer

Underviser i naturfag, idræt, håndbold og crossgym

Ansat siden: 2015

Læreruddannet fra UC Syd i Esbjerg

Mail: sm@s-g-i.dk

 

 

Mads Bakken

Timelærer

Underviser i spring

Ansat siden: 2017

 

Jakob Skjold Nielsen

Timelærer

Underviser i spring

Ansat siden: 2017

Jacob Snogdal

Timelærer

Underviser i spring

Ansat siden: 2017